baner-krajna18          baner-MK18

Alfred Kosecki i Józef Wysocki zwycięzcami Masters Polska w rankingu par.

alfred kosecki pary

Alfred Kosecki i Józef Wysocki - wspólnie na podium I miejsce

Zakończył się cykl turniejów zaliczanych do Masters Polska 2015. Wyłoniliśmy w Masters Polska 2015, najlepszych baśkarzy w Polsce: indywidualnie, w parach oraz drużynowo. Scharakteryzowane zostały już klasyfikacje indywidualna oraz drużynowa. Pozostało już tylko przybliżyć zwycięzców ostatniego rankingu w parach, który także dostarczył dużo emocji rywalizującym parom.

I miejsce: Alfred Kosecki i Józef Wysocki - Chojny Chojnice, którzy zdecydowanie wygrali ranking par, systematycznie powiększając przewagę nad kolejnymi parami. Zdobyli Mistrzostwo Europy oraz trzecie miejsce w Pucharze Polski. W pozostałych turniejach także byli w czołówce, realizując swój cel, jakim było zwycięstwo w rankingu. Zwycięska para grała z rewelacyjną średnią na poziomie 37,7 pkt na turniej.

II miejsce dla pary Energetyka Trzcianka - Jarosław Pałasz i Krystyn Graś, którzy nie wygrali turnieju, nie będąc nawet na podium. Najwyższe miejsce to jedenasta pozycja w turnieju, która nie oddaje wartości zawodników Energetyka. Walczyli o uratowanie sezonu, pomimo, że w tym roku nie mieli szczęścia w kartach. Średnio zdobywali 28,1 pkt., na turniej, co dało im upragnione podium...

III parą w Polsce, zostali Jan Jamrus i Andrzej Maszke z Białogóry, którzy są zawsze waleczni i grający na pełnego maksa o całą pulę, czyli o zwycięstwo. Dla Białogóry jest to sukces, ponieważ byli blisko w pozostałych kategoriach, jednak tylko w rywalizacji par finiszowali na podium.

IV miejsce, zdobyła para Chojny Chojnice - Andrzej Gradowski i Bogdan Wenderski, którzy Zdobyli Puchar Polski i cały czas dzielnie walczyli o miejsce na podium. Jednak spadek formy w Sulęczynie, spowodował, że nie utrzymali miejsca na podium. W takim wypadku Chojny Chojnice, zgarnęłyby wszystko, co było możliwe do zdobycia w Masters Polska.

Na piątym miejscu, rywalizację ukończyła para Asów Gniezno - Grzegorz Biernacki i Antoni Kiełpiński, para znakomitych baśkarzy, którzy walczyli tylko w 4 turniejach. Gdyby nie absencja w Szemudzie, prawdopodobnie ukończyliby rywalizację na II miejscu. Mocna, równo grająca para...

VI miejsce, zajęła kolejna para z Białogóry - Ryszard Koziróg i Marek Baran, grający spokojną „Baśkę” z uśmiechem. Dobrzy zawodnicy, ale nie do końca mieli dobrą kartę do gry. Jednak należy się im szacunek za walkę do końca.

VII miejsce zdobyła para Szpeli Władysławowo - Wojciech i Mateusz Adas, którzy są znakomitymi baśkarzami, liderami cyklu Masters Kaszëbë. Jednak w Masters Polska nie byli w stanie pokazać, pełni swoich wysokich możliwości.

VIII miejsce dla nowej siły w „Baśce”, MARwojów Gdańsk - Andrzeja i Mieczysława Bronk, którzy wnieśli do rywalizacji nową, jakość gry. Świetny wynik, uzyskany udziałem tylko w 4 turniejach.

IX miejsce także dla Szpeli Władysławowo - Adama Sitarz oraz Franciszka Konkel, świetnych fachmanów od „Baśki”. Im także przydarzyło się kilka wpadek, co spowodowało, że nie zdobyli wyższej lokaty.

X miejsce dla drugiej pary MARwojów Gdańsk - Wojciecha Duraja i Ryszarda Wożniczki, których cechuje wysoka kultura gry i pełen fair play. Zaliczyli świetny występ, startując tylko w 4 turniejach.

XI miejsce dla fachowców z As Pik I Chełmża - Zbyszka Kuciaka i Lecha Orłowskiego, którzy także dali pokaz dobrej gry. Szkoda ich nieobecności we Władysławowie.

XII miejsce dla Henryka Radtke i Kazimierza Kwidzińskiego - Kłos Werblinia, których także stać na wyższą pozycję w rankingu. Grali dobrze, aczkolwiek nie zawsze była do tego dobra karta.

XIII miejsce zajęły Asy Gniezno - Bogdan Podlewski i Henryk Marcinkowski, walczaki do każdej rozgrywki. Jak mówią, szkoda, że zabrakło trochę, żeby wejść do najlepszej dziesiątki rankingu par.

XIV miejsce dla Mistrzów Polski, Bramy Chojnice - Ryszarda Mrózka i Jerzego Kuling, znakomitych baśkarzy, rekordzistów w rywalizacji par z wynikiem 50,5 pkt.. Powinni być wyżej w klasyfikacji, jednak nie równa forma na końcu rozgrywek zepchnęła ich na niższą lokatę.

XV pozycja dla Mirosławów Kuczyńskiego i Ugowskiego - Kaszëbë Baszka nowa Karczma, którzy zagrali poprawnie, ale zabrakło tego przysłowiowego błysku. Mocna, równo grająca para. Także absencja w jednym turnieju.

XVI pozycję zajmują zawodnicy Baiłogóry II - Tadeusz Pierszewski i Hubert Poerling, dwaj przyjaciele do „Baśki’’ i nie tylko... Znakomici zawodnicy, oazy spokoju i wysokiej kultury osobistej.

XVII pozycję wywalczyli Franciszek Czapiewski i Jan Leman - Pogodni Dziemiany. Bardzo ciekawa para, mieszanka różnych technik gry - aktywnej i wyważonej. Mają potencjał, żeby być wyżej w rankingu.

XVIII pozycja dla Henryka Zatorskiego i Romana Rzymskiego - As Pik I Chełmża, znakomitej pary baśkarzy, którzy na pewno mają większe ambicje na przyszły rok. Tutaj także zabrakło jednego turnieju, żeby być wyżej.

XIX miejsca zajęła znakomita para RemuSa Żelistrzewo - Wacław Bałachowski i Kazimierz Kreft, którzy także celują w wyższą pozycję. Potwierdzili nieprzeciętne umiejętności gry.

XX miejsce dla walecznej pary Bocara Osłonino - Jerzego Bojki i Antoni Okulskiego, którzy także aspirują do wyższych lokat. Cechuje ich wytrwałość i solidność w grze.

Rywalizacja w parach, wprowadzona w ubiegłym roku do rozgrywek spowodowała, że w każdej rozgrywce trzeba walczyć o jak największą zdobycz punktową. System par bardzo szybko się przyjął i spowodował, że rywalizacja na turniejach nabrała jeszcze większego tempa gry - każdy zawodnik stara walczyć o każdy punkt. Natomiast rywalizacja na dystansie V turniejów, pozwala wyłonić najlepszych, czego przykładem są Alfred Kosecki i Józef Wysocki - Chojny Chojnice, którzy wyznaczyli standard rywalizacji w parach.

Podsumowanie Masters Polska 8 listopada w Szemudzie w turnieju o Szablę Niepodległości. Gratulacje dla wszystkich za udział w Masters Polska, kolejna szansa na rywalizację w parach w przyszłym roku w Pucharze Polski w Brusach 10 IV 2016.

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.