Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     banerMB-rumia-19             baner-BC19

Jerzy Urich i Bocar Osłonino Mistrzem Gdyni.

mistr gdyni

30 czerwca 2018 roku w Gdyni w Muzeum Marynarki Wojennej, odbył się turniej sportowy o Mistrzostwa Gdyni, którego organizatorem było Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni.

 

Turniej sportowy o Mistrzostwo Gdyni w Baśkę, był rozgrywany zgodnie obowiązującymi przepisami gry Baszka Méster Sport z As kier w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostało rozegranych 4 rund po 32 rozdania. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. 

Mistrzem Gdyni został Urich Jerzy - Tornado Lębork, który odniósł kolejny sukces sportowy. Drugie miejsce ex aequo zdobyli Kleba Zenon - Bocar i Sitarz Adam - Szpela Władysławowo.

W rywalizacji par wygrali Putkowski Tomasz i Treder Zenon - Brzozaki Mechowo. Drugie miejsce zdobyła para Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy - Tornado Lębork. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Bocar - Kitowski Andrzej i Lademann Radosław.

Najlepszym zespołem w turnieju o Mistrzostwo Gdyni została drużyna Bocar Osłonino, która wystąpiła w następującym składzie – kpt. Bojke Jerzy, Kleba Zenon Kitowski Andrzej i Lademann Radosław. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Tornado Lębork, Brzozaki Mechowo, Szpela Władysławowo, Luzino I, Baszta Bytów

Patronat honorowy nad turniejem o Mistrzostwo Gdyni objął Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu – Marek Łucyk.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się Kaszubskiemu Forum Kultury w Gdyni oraz Muzeum Marynarki Wojennej i Oddziałowi Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego z Gdyni..  

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg