Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-sier-18             baner-DLB3012

Mojusz. Gerard Miiller i Kaszuby Lębork Mistrzami Szwajcarii Kaszubskiej w Baśkę.

moj gerard mi

17 grudnia w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Baśce. Turniej miał charakter biesiady wigilijnej i był dedykowany wszystkim pasjonatom gry w Baśkę.

 

Turniej o Mistrzostwo Szwajcarii Kaszubskiej  w Baśce był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport w kategoriach: drużynowej, indywidualnej pań i panów oraz parami. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe.

 

Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej, zostały rozegrane w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Uczestnicy turnieju łamali się opłatkiem oraz wspólnie śpiewali kolędy. Baśkarzom przygrywał na harmonijce oraz na bazunie Kazimierz Gruenholz Chmielna. 

 

Mistrzem Szwajcarii Kaszubskiej i zwycięzcą turnieju został Miiller Gerard - Kaszuby Lębork. Na drugim miejscu rywalizacje ukończył Rudyk Bogdan - Kaszuby Lębork. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Iwaniuk Wacław - Tornado Lębork. Wśród najlepszych zawodników sklasyfikowano także: Zdzisława Rychert - Orły Przodkowo, Jana Szulc - Kmita Lębork, Zbigniewa Tobias - Remus Żelistrzewo, Andrzeja Bruszkiewicz – Donimierz. Najlepszą zawodniczką została Ewa Jendernal – Ewa + trzy Kościerzyna.

Turniej par wygrali po raz pierwszy zawodnicy orłów Przodkowo - Kolka Roman i Rychert Zdzisław. Drugie i trzecie miejsce zdobyli zawodnicy Kaszubów z Lęborka, Rudyk Bogdan i Grunwald Kazimierz oraz Gosz Tadeusz i Miiller Gerard.

 

W rywalizacji zespołów zwyciężyły Kaszuby Lębork – kpt. Gosz Tadeusz, Grunwald Kazimierz, Rudyk Bogdan, Miiller Gerard. Drugie miejsce zdobyły Orły Przodkowo – kpt. Kolka Roman, Rychert Zdzisław, Tarasiuk Józef, Wild Zygmunt. Trzecie miejsce na podium zdobyło Tornado Lębork – kpt. Dominiecki Tadeusz, Iwaniuk Wacław, Rychert Zygmunt, Urich Jerzy. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły: Ewa+ trzech Kościerzyna, Baszta Bytów, MAR-woje Gdańsk, Leszczyna GKS Sierakowice

Turniej o Mistrzostwo Szwajcarii Kaszubskiej został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Sierakowice – Mirosława Kuczkowskiego. 

 

Gospodarzem turnieju była Danuta Pioch – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu.  

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg