Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Brusy. Maciej Grulkowski i Energetyk Trzcianka zdobywcami Tarczy Polski.

energe trzc

9 lipca 2017 roku w Brusach, w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, odbył się rekordowy turniej o Tarczę Polski. Do Brus przyjechało 289 zawodników z całej Polski.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju, został Grulkowski Maciej - Alibi Kościerzyna, który zdobył max. ilość pkt., zdobywając Tarczę Polski i nagrodę główną w kategorii open. Zwycięzca przyznał, że ciężko pracował na wygraną w turnieju - nie popełniłem błędów, karta dopisywała i dzięki temu zdobyłem zwycięstwo. Drugie miejsce zdobył Pohl Jacek - Wejher Wejherowo, który notuje passę dobrych występów w turniejach. Trzecie miejsce zajął Duraj Wojciech - Marwoje Gdańsk, który także był blisko końcowej wygranej. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano następujących zawodników: Rudyk Bogdan - Kaszuby Lębork, Staroń Mariusz - Team Jagoda – Kościan, Wild Zygmunt - Szpica Szemud, Pałasz Jarosław - ENERGETYK Trzcianka, Laska Józef – Brusy, Kawski Franciszek - MIR-WO Łasin, Cichowski Grzegorz - Asy Mikołajki Pomorskie. Najlepszą zawodniczka wśród pań, została Maria Bołtroczyk – Baszta Bytów.

 

Turniej par, wygrali Partyka Ireneusz i Łobodziński Ryszard - Tury Chojnice. Drugie miejsce zdobyła para Wejher Wejherowo - Napieralski Bogusław i Pohl Jacek. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył ENERGETYK Trzcianka - Wojniusz Zbigniew i Młynarek Ryszard.

 

W rywalizacji zespołów zwyciężył Energetyk Trzcianka – kpt. Palasz Jarosław, Graś Krystyn, Młynarek Ryszard, Wojniusz Zbigniew, który mocno wrócił do rywalizacji w Masters Polska. Drugie miejsce zdobyły tury Chojnice – kpt. Partyka Ireneusz, Błociński Ulrich, Jażdżewski Stanisław, Łobodziński Paweł. Trzecie miejsce zdobył rewelacyjny Relaks Runowo Kl – kpt. Jarząb Wiesław, Gonciarz Jan, Kania Marcin, Pawlicki Zygmunt. Wśród najlepszych sklasyfikowano także: Alibi Kościerzyna, Pogodni Dziemiany, Orły Przodkowo, Asy Chojnice, Rzemieślnik Mrocza, Victoria Miały, Torotrans Chojnice.

 

Tarcza Polski – Zabory CUP, została rozegrana w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego i była po raz kolejny wypełniona po same brzegi zawodnikami, którzy rywalizowali o Tarczę Polski. Burmistrz Brus, przyznał, że jest dumny z tak dużejfrekwencji i popularności gry. Milo nam gościć zawodników z całej Polski i cieszymy się, że Brusy są tak chętnie odwiedzane przez miłośników tej gry. Otwarcia turnieju dokonał Wiceprezes ZG Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego – Stanisław Kobus.

 

IV turniej Masters Polska zostanie rozegrany 13 sierpnia w Luzinie. Turniej będzie połączony z Festiwalem Baśki i Kopa – 12 VIII.

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg