Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-przyja-bazun          baner-V-kolejka-dziiemian

Gdańsk. Neptun CUP i warsztaty gry w Baśkę i Lësa.

neptuncup

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës, zaprasza 16 lipca 2017 roku do Gdańska na turniej sportowy Neptun CUP, który jest dedykowany osobom niepełnosprawnym.

 

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës wspólnie z MAR-woj. Gdańsk, zaprasza na turniej sportowy Neptun CUP oraz warsztaty gry w Baśkę i Lësa. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania.

 

Natomiast warsztaty nauki gry w gry w Baśkę i Lësa, dla zainteresowanych, odbędą się 15 lipca – godz. 13 w Domu Młynarza, siedzibie MAR-woj. Gdańsk. Wszystkich chętnych do udziału w warsztatach prosimy o potwierdzenie swojego udziału pod nr tel. 570942000. Organizator prosi osoby o potwierdzenie udziału do 13 lipca ze względu na ograniczenia lokalowe.  

 

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës, rozwija swoją misję rozwoju gier karcianych Baśki i Lësa, poprzez prowadzone warsztaty i szkółki. Pierwsze warsztaty nauki gry odbyły się w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego oraz Małej Szkole w Szopie w 2015 roku. Kolejny etap to warsztaty prowadzone wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Żukowie. Jesienią ruszą kolejne szkółki w Przywidzu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Bytowie, który poprowadzi KK Baszta Bytów i będą adresowane do wszystkich zainteresowanych nauka gry.

 

Na Neptun CUP, zaprasza Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës wspólnie z MAR-woj. Gdańsk.  Wszystkie osoby legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności otrzymają specjalne gratisy od organizatorów. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano dedykowany pamiątkowy długopis, 40 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

 

Neptun CUP, zostanie rozegrany w Domu Młynarza Gdańsk Oliwa – Aleja Grunwaldzka 520. Drużyny do turnieju ze względu na ograniczenia lokalowe należy zgłosić tel. 570942000 – decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator przewidział w turnieju maksymalnie udział 25 drużyn.

 

Na Neptun CUP, zapraszają:

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës

MAR-woj. Gdańsk,

Ogólnopolski Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg