Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Brusy. Tarcza Polski – Zabory CUP Masters Polska 2017.

Brusy tarcza polsk mast

9 lipca 2017 roku w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, odbędzie się turniej sportowy o Tarczę Polski oraz Zabory CUP.

 

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania.

 

Wyniki turnieju zaliczają się do rankingu Masters Polska 2017 oraz Masters Kaszëbë 2017. Organizator zaprasza do udziału oraz sportowej rywalizacji, która wyłoni najlepszych baśkarzy w Polsce oraz na Kaszubach. 

 

Liderem rozgrywek Masters Polska jest Ugowski Mirosław - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, który wyprzedza, Tadeusza Malek - Baszta Bytów oraz  Janusza Piełowskiego - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. W rywalizacji par na czele Mistrzowie Polski Bołtruczyk Maria i Malek Tadeusz- Baszta Bytów. Drugie miejsce zajmują zdobywcy Pucharu Polski Alibi Kościerzyna - Szczypior Adam i Hapka Andrzej. Trzecie miejsce zajmuje Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Ugowski Mirosław i Szczechowiak Jan. Liderem rankingu drużyn są zdobywcy Pucharu Polski Alibi Kościerzyna – kpt. Szczypior Adam, Hapka Adam. Grulkowski Maciej Leman Alfons. którzy utrzymują pozycję liderów od turnieju w Brusach. Drugie miejsce zajmuje Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, natomiast na trzecim miejscu znajduje się Mistrz Polski FBR Gostomski Lipusz.

Liderem rozgrywek Masters Kaszëbë 2017, który wyprzedza Tadeusza Dominieckiego z Tornado Lębork oraz Bogdana Miszka - RemuS Żelistrzewo. W rywalizacji par prowadzą Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy - Tornado Lębork.  Drugie miejsce zajmuje Klimek Grudziądz - Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz. Trzecie miejsce zajmują Kaszuby Lębork - Gosz Tadeusz i Miller Gerard. Liderem rankingu zespołów jest Klimek Grudziądz – kpt. Lipowski Mirosław, Ciernicki Jerzy, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz. Na podium znajdują się także Asy Chojnice i Tornado Lębork

Na Tarczę Polski oraz Zabory CUP, zaprasza Burmistrz Brus oraz zespół gospodarzy Ze Brus. Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będzie telewizor 32 calowy. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 50 pucharów i nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

 

Tarcza Polski - Zabory CUP, zostanie rozegrana w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - ul. Dworcowa 18. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 9 lipca 2017 r., zapisy będą prowadzone od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

 

Patronat honorowy:

Witold Ossowski – Burmistrz Brus

Stanisław Kobus – Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Brusach

 

Na Tarczę Polski - Zabory CUP, zapraszają:

Polska Federacja Baszka - Kop,

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach

Ogólnopolski Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

masters polska logo

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg